Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Fałszywi kontrolerzy w tramwajach

mpr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Administracja

Czytelnicy informują nas o podejrzanych kontrolach biletów.
Nie płaćmy fałszywym kontrolerom. O tym, że tacy są, informują nasi czytelnicy

Do nielegalnej kontroli doszło w południe w tramwaju linii 4 pomiędzy Bramą Portową a pl. Żołnierza. Jeden z mężczyzn rozpoczął sprawdzanie biletów, mimo że nie zostały zablokowane kasowniki. Znalazł pasażerkę, która jechała dłużej niż pozwalał na to skasowany bilet, i zaczął wypisywać mandat na blankiecie z logo Renomy (od września firma nie może sprawdzać biletów). Ktoś to zauważył i pasażerowie zaczęli głośno protestować. Wtedy "kontroler" szybko wysiadł.

- Na pewno nie była to osoba uprawniona do kontroli, a cała kontrola nie przebiegała poprawnie - zapewnia rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Magdalena Michalska.

Legalni kontrolerzy muszą legitymować się dokumentami ZDiTM-u. Nigdy też nie pracują w pojedynkę i, co istotne, rozpoczynają sprawdzanie biletów od podejścia do osoby kierującej pojazdem i zablokowania kasowników.

- O fałszywych kontrolach dowiadujemy się najczęściej od dziennikarzy - mówi Michalska. - Z tych informacji wynika, że najczęściej dochodzi do nich w zatłoczonych pojazdach, w godzinach szczytu i w centrum miasta.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy