Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin autobus

Solaris Urbino 12

Marcin Stefanowicz, Torwid,

dodane przez Phobos

Pierwsze szczecińskie Solarisy Urbino 12 są już na miejscu. Ekipa Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Dąbie" odebrała je wczoraj w podpoznańskiej fabryce i pod osłoną nocy przyjechała do Szczecina.
Tym samym zakończył się monopol MANa na niskopodłogowe autobusy w Szczecinie. Prawdopodobną przyczyną porażki był osobny przetarg na autobusy, który ogłosiło Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Klonowica", po którym Solaris poznał cenę za pojedyńczego MANa NL283 już po odstąpieniu od produkcji modelu NL223. Sytuacja taka prawdopodobnie nie zaistniałaby gdyby - podobnie jak w roku 2002, obie firmy ogłosiły wspólny przetarg.

Niestety - podpis pod zdjęciami nie zawiera błędu. SPAD odstąpił od obowiązujących od niemal 15 lat zasad numerowania taboru, zgodnie z którymi zakres 51-99 ostatnich dwóch cyfr oznacza autobusy przegubowe. Nowe autobusy powinny więć otrzymać numery 2501 oraz 2502. Ten ostatni zajęty jest już przez jednego z Jelczy M11, dlatego wzorem SPAK SU12 mogłyby dostać numery 2548 i 2549. Widać komuś nie zależy na utrzymaniu choćby minimum porządku w numeracji taboru.

brak komentarzy