Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin tramwaj

Zderzenia z tramwajami

za Komendą Miejską Policji,

dodane przez Phobos

W środę 2 marca 2005 roku w godzinach przedpołudniowych w Szczecinie doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których udział brały tramwaje. I tak około godz. 9.30 na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z al. Wojska Polskiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z tramwajem linii 8.
Kierujący ambulansem jadąc al. Wojska Polskiego jako pojazd uprzywilejowany wjechał na skrzyżowanie z ul. Krzywoustego przy czerwonym świetle i zderzył się z jadącym w kierunku Bramy Portowej tramwajem linii 8. Nikt nie doznał obrażeń ciała. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierujący ambulansem oraz motornicza zostali ukarani mandatami karnymi. Kierujący ambulansem za nie zachowanie szczególnej ostrożności podczas wjeżdżania na skrzyżowanie natomiast motornicza za nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu.

Do drugiego zdarzenia doszło około godz. 10.10 na ul. Powstańców Wielkopolskich. Kierujący mercedesem pojazdem z pługiem do odśnieżania ulic jadąc ulicą Powstańców Wielkopolskich podczas wykonywania manewru zawracania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym w kierunku Pomorzan tramwajem linii 12. W wyniku zderzenia trzy osoby doznały obrażeń ciała motornicza i dwie pasażerki. Policjanci zabezpieczyli do badań tramwaj i samochód ciężarowy mercedes. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że samochód ciężarowy nie miał aktualnych badań technicznych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

brak komentarzy