Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Będzie rewolucja

Maciej Kubień,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, 1 maja czeka nas rewolucja na niektórych liniach autobusowych. Zmiany dotyczyć będą głównie linii o bardzo długich trasach.
- Doszliśmy do wniosku, że na takich liniach znacznie trudniej jest dostosować częstotliwość kursów do zapotrzebowania - twierdzi Marek Kośla z działu planowania w ZDiTM.

Zarząd Dróg zaplanował następujące zmiany:
 • linia 53 zostanie podzielona na dwie nowe:
  - 53, kursującą od Stoczni Szczecińskiej (z wybranymi kursami w szczycie z Ludowej) do Krzekowa z 12-minutową częstotliwością w szczycie i 18-minutową poza szczytem i w święta,
  - 83 - na trasie Zawadzkiego - Pomorzany Dobrzyńska co 15 minut w szczycie i 25 poza szczytem i w święta.

 • linia 60 również zostanie podzielona na dwie linie:
  - 60, która będzie kursować na trasie Stocznia Szczecińska - Zawadzkiego z częstotliwością jak linia 53,
  - 84, kursującą na trasie Wincentego Pola - Cukrowa z częstotliwością 15 minut w szczycie (z wybranymi kursami z częstotliwością 8 minut), 25 poza szczytem (wybrane kursy co 13 minut) i w święta.

  Zmiany dotkną również mieszkańców Polic.

  - Zauważyliśmy, że większość pasażerów jadących do zakładów chemicznych w Policach, w celu zaoszczędzenia na czasie, zamiast korzystać z linii 103, jedzie z Głębokiego linią 106 i na rynku w Policach przesiada się na inną linię jadącą do zakładów - tłumaczy Kośla. - Zdecydowaliśmy się zatem skrócić trasę linii 103 i wydłużyć linii 106.

  I tak:
 • linia 103 nie będzie już dojeżdżać do pętli Zakłady Chemiczne, zmniejszy się też jej częstotliwość do 42 minut przez cały dzień,
 • linia 106 będzie wykonywać kursy do zakładów chemicznych w szczycie oraz niektóre wieczorem (pozostałe kursy tylko do rynku w Policach) i będzie kursować z 33-minutową częstotliwością przez cały tydzień. Dodatkowo zostaną wydłużone godziny kursowania tej linii w dni świąteczne. Kursy będą wykonywane w godz. 5-22:30.

  - Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zmiany spotkają się z przychylnym przyjęciem pasażerów - mówi Marek Hańko, p.o. rzecznik ZDiTM. - Nie wykluczamy jednak kolejnych korekt na tych liniach w przyszłości.
 • Oczywiście tekst ten jest tylko primaaprilisowym żartem Redakcji. Tych, którzy poczuli się dotknięci, przepraszamy. Mamy nadzieję, że pozostali dobrze się bawili. Przepraszamy również panów Marka Koślę i Marka Hańko ze ZDiTM za spreparowanie ich wypowiedzi.

  brak komentarzy