Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin inne/różne

San pojechał

Marcin Stefanowicz,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej znów ruszyło do przodu remont historycznego autobusu San H-100.
Jak informuje prezes STMKM Robert Łubiński, w ostatni czwartek, 7 kwietnia, z fabryki Autosana w Sanoku autobus został przetransportowany do Starachowic. W będących w tej chwili w rękach MAN-STAR Trucks & Buses Sp. z o.o. zakładach niemal 40 lat temu produkowano silniki, w które później wyposażano Sany H-100.

Jak wiadomo w fabryce w Sanoku nieodpłatnie przeprowadzono renowację nadwozia pojazdu. Zakłady w Starachowicach natomiast zgodziły się na remont układu napędowego autobusu - również nieodpłatnie.

STMKM ponosi jednak olbrzymie koszty związane z transportem Sana H-100 w kolejne miejsca. W 2003 roku było to sprowadzenie go do Szczecina z Krzyża Wielkopolskiego oraz odesłanie go do sanatorium Autosan S.A. Również koszt transportu z Sanoka do Starachowic STMKM pokryć musi z własnych środków, a w powietrzu wisi widmo opłacenia sprowadzenia autobusu jeszcze do Szczecina i wykonania przy nim pozostałych prac. Towarzystwa nie stać na takie wydatki dlatego wszystkie osoby dobrej woli, które chciałyby wesprzeć remont jednego z nielicznych autobusów San H-100 mogą to uczynić wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto STMKM. Po szczegóły odsyłamy na stronę STMKM.

brak komentarzy