Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Nowe wiaty na przystankach

pol, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

124 nowe wiaty przystankowe postawi w ciągu roku w Szczecinie firma AMS. Jej oferta okazała się najlepsza w konkursie ogłoszonym przez miasto.
Nowe wiaty będą z metalu i bezpiecznego szkła, z ławeczkami wewnątrz. Wyprodukuje je szwedzka firma Team Tejbrant. Staną na przystankach tramwajowych (m.in. na Gumieńcach, Krzekowie i w śródmieściu) oraz autobusowych (np. na pl. Rodła, Niebuszewie, os. Zawadzkiego i prawobrzeżu). Budki, które obecnie stoją na przystankach, zostaną przeniesione na peryferia.

Nowe wiaty mają być czerwono-niebieskie (zgodne z barwami miasta). Koszty montażu, 10-letniej dzierżawy gruntu i bieżącego utrzymania poniesie AMS. W zamian zarobi na reklamach. Kontrakt jest wart 3,7 mln zł. To jedna z większych tegorocznych inwestycji AMS-u w Polsce.

- Walczyliśmy o te wiaty od ośmiu lat - mówi dyrektor oddziału regionalnego AMS Izabela Derbiszewska. - Dlatego wygrana w konkursie ma dla nas wymiar historyczny.

Pierwsze przystanki będą zagospodarowywane "po nowemu" już latem. Na postawienie wszystkich wiat firma ma rok. W Szczecinie jest ok. 900 przystanków komunikacji miejskiej.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy