Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Idą zmiany

Maciej Kubień za ZDiTM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

20 czerwca na liniach 53, 60 i 75 zostaną wprowadzone zmienione rozkłady jazdy, które mają obowiązywać do końca wakacji.
Autobusy linii 53 kursować będą według letniego rozkładu jazdy z częstotliwością 15 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz 20 minut w dni powszednie w godzinach pozaszczytowych i w dni świąteczne. Dodatkowo nastąpi likwidacja kursów wydłużonych do Ludowej oraz wydłużenie ogólnego czasu przejazdu. Zmienią się też przystanki początkowe i końcowe kursów skróconych. W kierunku Stoczni Szczecińskiej autobusy będą zabierać pasażerów tak jak dotychczas, czyli od przystanku "Zawadzkiego kościół", natomiast w kierunku Pomorzan - już od przystanku "Zawadzkiego". Przystankiem końcowym od strony Stoczni Szczecińskiej będzie przystanek "Klonowica MZK", natomiast od Pomorzan - "Zawadzkiego".

Autobusy linii 60 kursować będą według letniego rozkładu jazdy z częstotliwością taką samą, jak autobusy linii 53. Również na tej linii nastąpi wydłużenie czasu przejazdu i zmiana przystanków początkowych i końcowych dla kursów skróconych. W kierunku Stoczni Szczecińskiej pasażerowie tak jak dotychczas będą mogli wsiadać od przystanku "Unii Lubelskiej szpital", natomiast w kierunku Cukrowej - od przystanku "Klonowica MZK". Przystankiem końcowym z obu kierunków będzie przystanek "Klonowica MZK". Ponadto przystanek "Unii Lubelskiej" w kierunku Cukrowej zostanie przemianowany na przystanek stały.

Na linii 75 zostanie zlikwidowana brygada 14, w efekcie czego z rozkładu znikną 4 kursy w godzinach szczytu.

Dodatkowo nastąpią zmiany nazw przystanków na liniach 60 i 529. Przystanek "Okulickiego - Kingi" zostanie przemianowany na "Kwiatowa", a "Okulickiego - Ku Słońcu" na "Ku Słońcu".

Bilety okresowe liniowe, wystawione na linię 53, uprawniają do przejazdu liniami 6, 6 Bis, 11 i 67 na trasie Hutnicza - Ludowa - Stocznia Szczecińska.

brak komentarzy