Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin autobus

"Ogórkiem" po Szczecinie

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Już w najbliższą niedzielę, 3 lipca, na trasy linii turystycznych 50 i 100 po raz pierwszy w tym roku wyjedzie Jelcz 043 - policki "ogórek".
Trasa linii jest bardzo podobna do zeszłorocznej. Jedyna zmiana polega na przeniesieniu przystanku początkowego z Bramy Portowej na ulicę Dworcową, w celu umożliwienia przesiadek z i na "zerówkę".

Kursy linii 50 z przystanku "Dworcowa" będą wykonywane o godz. 15:00 i 16:15. Po drodze autobus zatrzyma się na przystankach: Brama Portowa KFC, Plac Grunwaldzki nż oraz Wyszyńskiego.

Linia 100 o godz. 14:05 wykona kurs z pętli "Police rynek", natomiast o godz. 17:25 z ul. Dworcowej. Obowiązywać będą następujące przystanki pośrednie: Brama Portowa KFC (tylko w kier. Polic), Plac Rodła (tylko w kier. Polic; przystanek wspólny z linią 107), Głębokie oraz Osiedle Chemik.

Podobnie jak w zeszłym roku, na obu liniach obowiązywać będzie taryfa identyczna, jak na dziennych liniach zwykłych (m. in. obowiązują wszystkie ulgi i zwolnienia ustalone przez Radę Miasta Szczecina).

Więcej informacji o funkcjonowaniu autobusowych linii turystycznych można znaleźć na stronie STMKM.

brak komentarzy