Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Potrzebny zakaz parkowania na ul. Kwiatowej

mpr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Kierowcy autobusów przegubowych z trudem wjeżdżają na pętlę na Gumieńcach. Drogę blokują zaparkowane na poboczu samochody.
Problemu nie było, póki na Gumieńce jeździły tramwaje. Teraz jednak, w związku z remontem ul. Krzywoustego, zastąpił je autobus linii 808.

- Kierowcy autobusów mają spory problem - zaalarmował nas czytelnik, pan Jerzy Kluge. - Tuż przy wjeździe z ul. Ku Słońcu w Kwiatową z lewej strony jest sklep spożywczy. Przed sklepem jest zatoczka parkingowa. Mieści się w niej kilka samochodów. Ci, którym zabraknie miejsca, stają przy krawężniku po prawej stronie. Robili tak zawsze, ale nie zawsze jeździł tam autobus. Teraz kierowcy przegubowców nie mogą się zmieścić.

Potwierdza to jeden z kierowców: - Zgłaszałem już tę sprawę do dyspozytora - mówi. - Tam jest za wąsko dla 18-metrowego autobusu. Zakręt jest ostry. Może dojść do otarcia któregoś auta stojącego przed sklepem.

Kierowcy uważają, że najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie na czas kursowania autobusów znaku zakazu zatrzymywania się. Co na to Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego?

- W czwartek na Gumieńce pojadą fachowcy od nas, z policji oraz z wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego. Ocenią sytuację i zdecydują, co zrobić - mówi Magdalena Michalska, rzecznik ZDiTM-u.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy