Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Na budowę ronda i zakup tramwajów

Agnieszka Pochrzęst, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Trzy projekty złożone przez Szczecin związane z komunikacją miejską i drogami mają szansę na dofinansowanie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - dowiedzieliśmy się wczoraj nieoficjalnie.
W hotelu Novotel nad kolejnością projektów, które będą się ubiegać o środki unijne, wczoraj głosowali członkowie Regionalnego Komitetu Sterującego. W jego skład wchodzi 36 przedstawicieli samorządów, ministerstw i organizacji pozarządowych.

Do rozdania na drogi i transport publiczny jest 110 mln zł. O te pieniądze ubiega się 18 projektów. Dla wszystkich środków nie wystarczy. Dlatego RKS tworzy listę rekomendacyjną wniosków. Im wyżej na liście znajdzie się projekt, tym większe szanse na dofinansowanie.

Po wczorajszym spotkaniu RKS nadal na pierwszym miejscu znajduje się projekt Szczecina dotyczący I etapu modernizacji ul. Niedźwiedziej w Szczecinie. Miasto ubiega się o 3,8 mln, koszt remontu oszacowano na 5 mln zł. Na drugim miejscu na liście jest szczeciński wniosek (10,9 mln zł) o dofinansowanie budowy ronda przy ulicach Ku Słońcu, Derdowskiego, Dworskiej.

Trzecie i czwarte miejsce zajmują projekty zgłoszone przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie (przebudowy drogi na trasie Międzyzdroje-Kołobrzeg i przebudowy trasy Rościęciono-skrzyżowanie z drogą krajową nr 6). Piąte miejsce zajmuje kolejny szczeciński wniosek dotyczący dofinansowania III etapu budowy obwodnicy śródmiejskiej.

Szczecin jako jedyny stara się także o środki unijne na komunikację miejską. Miasto chce 11,2 mln zł na zakup nowych tramwajów i remont torowiska na ul. Ku Słońcu. Szczecin stara się także o dofinansowanie w wysokości 8,3 mln zł na zakup nowych autobusów.

Dzisiaj poznamy oficjalne wyniki głosowania RKS. Które z projektów ostatecznie otrzymają pieniądze, rozstrzygnie zarząd województwa.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy