Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tramwaj jeździ niezgodnie z rozkładem jazdy

Andrzej Kulej, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

- "Jedynka" zawsze przyjeżdża parę minut wcześniej niż powinna według rozkładu jazdy. Gdy przychodzę na przystanek, okazuje się, że właśnie odjechała - żali się pan Krzysztof.
- Wychodzę z domu pięć minut przed czasem podanym na rozkładzie - tłumaczy nasz czytelnik. - Gdy dochodzę do przystanku, zazwyczaj widzę odjeżdżający tramwaj. Po co więc są rozkłady, skoro się ich nie przestrzega?

Po naszym telefonie kontrolerzy z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w miniony weekend przeprowadzili sześć kontroli i potwierdzili, że "jedynka" kursuje niezgodnie z rozkładem. Za wcześnie przyjeżdża zwłaszcza na pl. Żołnierza i Rodła.

- Opóźnienia są typową sprawą, powoduje je wiele czynników, np. duża liczba wsiadających i wysiadających pasażerów. Ale przyśpieszenia? Tego być nie może - mówi rzecznik ZDiTM-u Marek Hańko i zapowiada kary dla MZK (ta spółka zapewnia komunikację tramwajową w mieście) oraz kolejne kontrole "jedynki", także w dni robocze.

- Jeżeli okaże się, że przyśpieszenia są również w tygodniu i o wszystkich porach, to skorygujemy rozkład jazdy - zapowiada Hańko. - W ciągu miesiąca powinniśmy rozwiązać ten problem.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również: Mamy bardzo szybki tramwaj (13.12.2004)

brak komentarzy