Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin autobus

NL202

za SPA Klonowica,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Klonowica" oficjalnie poinformowało o kupnie 5 sztuk autobusów MAN NL202 z BVG Berlin. Nie powiedziano jednak całej prawdy.
W dalszym ciągu niewiele na ten temat wiadomo. Autobusy zostały już w Niemczech wyrejestrowane, a do Szczecina trafią 29 lipca.

Autobusy MAN NL202 są jedną z podwersji modelu NL222, który znamy już ze Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Posiadają jednak słabszy silnik spełniający normę emisji spalin Euro-2. Nietypowe, jak na niemieckie warunki, są w tych autobusach 3 pary dwuskrzydłowych drzwi, co umożliwi ich eksploatację na szczecińskich liniach. Nie wiadomo jeszcze, czy nowy właściciel zdecyduje się przemalować autobusy, ani kiedy mogą one trafić na szczecińskie ulice.

SPA Klonowica informuje, iż są to autobusy 8 letnie. Ze zdobytych przez nas informacji wynika jednak, że autobusy te zostały wyprodukowane w 1996 roku, więc mają po 9 lat. Różnica niewielka, a na udostępnionych zdjęciach widać, że stan tych autobusów jest bardzo dobry. Nie jest to nic dziwnego w obliczu niewielkich zapełnień, jakie panują w berlińskiej komunikacji. Pozostaje jednak pytanie - czy to SPA Klonowica stara się "odmłodzić" swoje nabytki, czy też szczecińska spółka została wprowadzona w błąd przez berlińczyków?

źródło: SPA Klonowica

Przeczytaj więcej na temat Używki z Zachodu: więcej na ten temat…

27 komentarzy