Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin autobus

Pierwszy używany dojechał

za "MAN756",

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Wczoraj w godzinach popołudniowych do polickiej zajezdni przyjechał pierwszy z partii używanych autobusów MAN kupionych od BVG Berlin.
Niestety pojazd (MAN, prawdopodobnie typu NL202) nie jest w idealnym stanie technicznym. Wnętrze nie prezentuje się najlepiej - być może konieczne będzie odświeżenie obić siedzeń. Dodatkowo niektóre szyby są porysowane.

Pojazd wyposażony jest w klimatyzację przedziału pasażerskiego, jednak pojawiają się sygnały, że ze względu na zwiększone zużycie paliwa SPPK nie kwapi się do jej używania. Oznacza to dla pasażerów udrękę w gorące dni, gdyż w autobusie znajduje się tylko kilka lufcików.

Ciekawostką są platformy dla niepełnosprawnych. W pierwszych drzwiach znajduje się platforma otwierana ręcznie, natomiast w drugich - elektrycznie.

Autobus przejechał dotychczas 480 tysięcy kilometrów. Po Berlinie woził pasażerów z numerem taborowym 1119. Numer SPPK nie został jeszcze przydzielony, jednak można przypuszczać, że firma będzie konsekwentna w oznakowaniu i nada numer 3030.
Przeczytaj więcej na temat Używki z Zachodu: więcej na ten temat…

brak komentarzy