Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Wojewoda ocenia trasę tramwajową na Rataje

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Phobos; zmodyfikowane

Pomoc w staraniach o unijną kasę na nową trasę tramwajową obiecał w poniedziałek władzom Poznania wojewoda wielkopolski Andrzej Nowakowski, który osobiście pofatygował się na "plac budowy".
Przy nowym moście św. Rocha, gdzie zbudowano pierwszy odcinek nowych torów po robotnikach i maszynach już ani śladu, bo prace zakończono kilka miesięcy temu. Mimo to stawił się tam wczoraj cały sztab urzędników z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym na czele. Powodem postawienia służb miejskich na baczność była zapowiedziana przez Urząd Wojewódzki wizytacja wojewody, który na prośbę ministra gospodarki miał sprawdzić, jak przebiega budowa nowych torów. Skąd zainteresowanie ministerstwa? Poznań stara się o unijne dofinansowanie inwestycji (ok. 27,5 mln zł) z funduszów, które rozdziela właśnie minister gospodarki.

- Mam ocenić dotychczasowy przebieg inwestycji i dać odpowiedź na trzy pytania - mówił w świetle kamer startujący do Senatu wojewoda Nowakowski przechadzając się po moście. - Minister chce wiedzieć, jakie prace wykonano w ramach I etapu, czy powstała już trakcja elektryczna i czy rozpoczęto II etap - tłumaczył.

Efekty dotychczasowych prac prezentowali prezydent Grobelny i dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Szukała. - Jest taki postęp, że nawet nowe przystanki tramwajowe są już oznakowane - chwalił prezydent. - Te są akurat autobusowe... - poprawił go Jan Firlik, dyrektor pionu tramwajów w MPK, wskazując tabliczki z narysowanym autobusem. - O, pardon! - przyznał Grobelny.

Wojewoda był najwyraźniej zadowolony z tego, co zobaczył. - Widać, że dużo zostało już zrobione i na pewno moja opinia dla ministra będzie pozytywna. Poza tym mieszkam przecież w Poznaniu i zależy mi na tej trasie - podsumował. Według planów miasta trasa od ul. Podgórnej do ul. Jana Pawła II ma być otwarta w 2007 r. Jeszcze w tym roku ZDM ogłosi przetarg na budowę odcinka od ul. Piotrowo do ul. Jana Pawła II.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy