Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Zagrożenie przy torach

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Miejski Zakład Komunikacyjny w Szczecinie chce, by żywopłoty i konary zostały szybko przycięte. - Niszczą tramwaje i ograniczają widoczność - tłumaczy MZK.
O problemie zieleni w pasie drogowym, która utrudnia widoczność motorniczym i kierowcom pisaliśmy wielokrotnie. Kilka dni temu MZK stworzyło przy pomocy motorniczych i kierowników zajezdni listę miejsc, w których trzeba natychmiast przyciąć żywopłoty i gałęzie drzew.

- Rozłożyste żywopłoty zagrażają bezpieczeństwu, ograniczają motorniczym widoczność - tłumaczy Krystyna Gawrońska, kierownik działu techniczno-inwestycyjnego MZK. - Oprócz bezpieczeństwa, to również dbałość o nasze mienie. Krzaki rysują poszycie tramwajów. Wystarczy kilka kursów świeżo pomalowanego wagonu i znów jest zniszczony.

Problemem są również gałęzie drzew, te utrudniają remont sieci, czasami grożą jej zerwaniem. Miejsca, w których trzeba szybko przyciąć zieleń są np. na pl. Żołnierza, w al. Wojska Polskiego, czy Gocławiu.

Zakład Usług Komunalnych przycina żywopłoty dwa razy do roku.

- To za mało, bo żywopłoty szybko się rozrastają. Może by to wystarczyło, gdyby je mocno przycinać - uważa Gawrońska.

Pozostałe przycinki muszą być już zlecane osobno.

- Robimy to. Kiedy mamy sygnał, tego samego dnia idzie zlecenie do firmy, która ma podpisaną umowę - mówi Gabriela Wiatr z ZUK. - Całe lato praca wre. Dodatkowe przycinki są głównie w pasie drogowym.

ZUK nie reaguje jednak na pisma MZK.

- Mamy pismo z MZK, ale nie jest ono dla nas podstawą do zlecenie przycinki, bo działamy tylko na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego - uściśla Gabriela Wiatr.

ZUK zapewnił, że już umówił się na objazd wskazanych miejsc z ZDiTM i pracownikiem MZK. - I to ZDiTM zdecyduje, które miejsca mamy przyciąć - usłyszeliśmy w ZUK.

Najszybciej miejsca będą sprawdzone w piątek.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy