Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Lechicka zmienia nazwę

Romek Kłosowski, tutej.pl,

dodane przez Phobos

Niebieska stacja poznańskiej Pestki zmienia nazwę. Od początku tygodnia wyświetlacze w tramwajach pokazujące nazwy przystanków – informowały pasażerów, że Ci znajdują się na stacji: Lechicka/Plaza.
Dziś rozpoczęto też wymianę charakterystycznych tablic przystanków Szybkiego Tramwaju.
– Zmieniono również nazwy w wiatach przystankowych – mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowa poznańskiego MPK. - Plaza wnioskowała o zmianę nazwy sąsiadującej z nią stacji Pestki; całość też została sfinansowana przez pomysłodawcę – dodaje Gajdzińska.
Kwoty inwestycji nie podaje, zasłaniając się tajemnicą biznesową. – MPK jest spółką prawa handlowego i zarabia dla dobra pasażerów – podkreśla Iwona Gajdzińska.

Przystanek: Biedronka?

Pytana o obawy ze strony innych właścicieli odpowiada, że: to pierwsze takie zgłoszenie i nie spodziewa się szturmu konkurentów. Sporo jednak w Poznaniu potężnych centrów handlowych i niebawem może okazać się, że do miejskiego przewoźnika wpłyną propozycje przemianowania kolejnych przystanków. Półwiejska przecież może nazywać się: Stary Browar, Szymanowskiego – Tesco, a Kacza – Piotr i Paweł. – Mamy nadzieję, że obędzie się bez szturmu. Z reguły nazwy przystanków mają nazwy ulic. Z nazwami budynków bywa różnie. Do tej pory pasażerowie przejeżdżają przez Bałtyk, choć takiego budynku już w Poznaniu nie ma – dodaje rzecznik prasowa MPK.

Ku pamięci

Gajdzińska podkreśla, że poznaniacy doskonale kojarzą nowe centrum handlowe i nie zamierza w przyszłości przemianowywać przystanku. Podobnie jak z Bałtykiem, którego choć nie ma w rzeczywistości – istnieje w pamięci mieszkańców Poznania.

źródło: tutej.pl

brak komentarzy