Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Nowości na stronie internetowej MPK

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Jakim tramwajem lub autobusem dojechać z os. Tysiąclecia na Podolany? Jak taka podróż będzie wyglądać na mapie? Niedługo takie informacje pasażerowie znajdą na nowej stronie internetowej MPK.
Strona www.mpk.poznan.pl przechodzi gruntowną odnowę. Ale trudno się dziwić: - Szacujemy, że zagląda tam już 9 proc. pasażerów, czyli kilkadziesiąt tysięcy osób - mówi Zbigniew Rusak, zastępca dyrektora poznańskiego MPK. - Dlatego ta strona musi żyć - dodaje.

Na odświeżonej graficznie stronie przewoźnika obok zamieszczonych już wcześniej rozkładów jazdy można teraz znaleźć aktualności, a wśród nich np. informacje o zmianach tras tramwajów lub autobusów. Nowością jest też formularz skarg, gdzie będzie można ponarzekać na funkcjonowanie komunikacji tramwajowej i autobusowej lub poskarżyć się na nieuprzejmego kierowcę czy kontrolera. Na stronie są także linki do stron przewoźników podmiejskich.

Najważniejszą zmianą, na którą pasażerowie muszą jeszcze poczekać, będzie możliwość zaplanowania swojej podróży. Po wpisaniu w specjalną wyszukiwarkę miejsca, z którego zamierzamy wystartować oraz końcowego przystanku naszej podróży, program znajdzie dla nas najwygodniejsze połączenie, wskazując linie i punkty przesiadkowe. Co więcej - na mapie wyświetlona zostanie trasa całej podróży. - Oprogramowanie, które to umożliwia, nie jest tanie, dlatego najpierw musimy znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę - mówi Rusak. - Jeżeli wszystko się powiedzie, to myślę, że taki interaktywny rozkład znajdzie się na naszej stronie internetowej na początku przyszłego roku - dodaje.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy