Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Remont na rondzie Śródka na finiszu

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Remont ronda Śródka zakończy się wcześniej niż planowano, bo już za dwa tygodnie. Ale od poniedziałku kolejne utrudnienia - rozpoczyna się remont torów na trasie pomiędzy rondem a placem Wielkopolskim.
Wcześniej MPK planowało, że dopiero po zakończeniu remontu torów na rondzie Śródka, czyli we wrześniu, zabierze się za wymianę szyn na trasie pomiędzy rondem a pl. Wielkopolskim. - Chcemy przyspieszyć te roboty - mówi teraz Jan Firlik, dyrektor pionu tramwajów w MPK. Już w poniedziałek zacznie się remont torów i przystanków tramwajowych na tzw. trasie chwaliszewskiej. Na okres dwóch miesięcy znikną stamtąd tramwaje. Zastąpią je autobusy tymczasowej linii T1 (pl. Wielkopolski-rondo Śródka).

Początkowo kolejny remont nie będzie utrudniał życia kierowcom, bo na pierwszy ogień ekipy MPK zajmą się odcinkiem torów od pl. Wielkopolskiego do ul. Garbary. Ale po tygodniu zaczną się roboty na ul. Wyszyńskiego i Estkowskiego, a tam już będzie naprawdę niewesoło. Jadący w stronę ronda Śródka muszą się liczyć ze zwężeniem jezdni w niektórych miejscach do jednego pasa ruchu.

Na szczęście jest też i dobra wiadomość dla kierowców. Ok. 20 sierpnia na rondzie Śródka zakończą się roboty drogowe, co oznacza koniec koszmarnych utrudnień w ruchu. Jedynie wlot od strony ul. Warszawskiej będzie jeszcze przez kilka dni zwężony. Choć samochody będą już jeździć po rondzie po staremu, to tramwaje wrócą tam dopiero 1 września.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy