Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju autobus

Łódź: Nowe autobusy dla łodzian

za MPK Łódź,

dodane przez Jacek; zmodyfikowane

14 lipca 2005 r. MPK Łódź Sp. z o. o. podpisała umowę z firmą Polskie Autobusy Sp. z o.o. na dostawę 19 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej w Łodzi.
Autobusy marki Jelcz 121 MB będą dostarczane do Łodzi etapami - pierwsze 5 sztuk w ciągu 14 tygodni, kolejnych 5 w ciągu 18 tygodni, a ostatnich 9 do 21 tygodni od dnia podpisania umowy. Zakupione autobusy będą niskopodłogowe, jednoczłonowe i trzydrzwiowe.

Zgodnie z planami, po okresie wyprowadzania spółki z zapaści finansowej, MPK Łódź Sp. z o. o. rozpoczęło w 2005 r. program wymiany taboru. Niezależnie od tego zakupu staramy się pozyskać dodatkowe fundusze na zakup autobusów napędzanych gazem ziemnym oraz budowę gazowej stacji tankowania pojazdów. Liczymy na poparcie tego proekologicznego projektu ze strony funduszy UE oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Poza tym prowadzone są systematyczne prace nad modernizacją naszego taboru tramwajowego i autobusowego. W najbliższych dniach na ulicach Łodzi pojawi się kolejny, zmodernizowany tramwaj.

źródło: MPK Łódź

brak komentarzy