Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gorzów Wlkp.: Gorzowską komunikację miejską oceniamy na czwórkę z minusem

Julita Pieńkosz, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek; zmodyfikowane

Pasażerowie chcą tańszych biletów i zwiększenia liczby kursów w godzinach szczytu. - Pierwszy postulat nierealny, drugi do zrobienia - mówią szefowie gorzowskiego MZK.
W lipcu ankieterzy MZK pytali pasażerów jak im się podróżuje w miejskich tramwajach i autobusach. Najwyżej oceniano punktualność kursowania, a nisko tzw. ogólne warunki podróżowania. - To nas martwi, ale niestety nie mamy pieniędzy na zakup kolejnych autobusów niskopodłogowych wyposażonych w klimatyzację. Jednak jeśli zwiększymy częstotliwość kursów w godzinach szczytu to komfort jazdy się poprawi - mówi dyrektor MZK Roman Maksymiak. Nisko pasażerowie ocenili możliwość wypowiadania się o komunikacji miejskiej. - To zaskakujące, bo ostatnio stworzyliśmy Centrum Obsługi Klienta. Uatrakcyjniliśmy też stronę internetową. Zmieniliśmy też wygląd strony oraz uruchomiliśmy bezpłatną infolinię 9285 - wylicza Maksymiak. MZK rozważy utworzenie rady pasażerów, która informowałaby o oczekiwaniach podróżnych.

Poprawiła się też dostępność do sieci komunikacji miejskiej. - Chodzi m. in o uruchomienie bezpośredniego połączenia w relacji Os. Staszica - Cmentarz oraz przeniesienie linii 130 i 131 z Jagiełły na ul. Śląską - mówi Maksymiak. Zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo podróżowania. - Wdrożyliśmy projekty "bezpieczna droga do szkoły". Nasi kierowcy. motorniczy i kontrolerzy są już po szkoleniach udzielania pierwszej pomocy, wszystkie autobusy są w wyposażone w radiotelefony - mówi Maksymiak. MZK chce także zainstalować w pojazdach kamery.

W pięciostopniowej skali pasażerowie ocenili usługi zakładu na 3,63. To ocena wyższa niż w latach poprzednich.

Kolejne badanie opinii pasażerów MZK przeprowadzi w przyszłym roku.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy