Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin autobus

Ogłoszono przetarg na nocki

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W serwisie internetowym Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego zostało zamieszczone ogłoszenie o przetargu na obsługę autobusowych linii nocnych przez okres 36 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli najprawdopodobniej od 1 października 2005 do 30 września 2008.
Z lektury ogłoszenia można wywnioskować, że wbrew pojawiającym się wcześniej informacjom o planowanych większych zmianach na liniach nocnych, tym razem skończy się tylko na drobnych korektach (jeśli w ogóle), gdyż relacje linii pozostały bez zmian.

Przetarg został podzielony na 13 części, tj. tyle, ile linii będzie obsługiwać komunikację nocną.

Niestety, wygląda na to, że zaprzepaszczona została szansa nadania kursowi na trasie Zajezdnia Police - Jasienica, wykonywanemu obecnie przez autobus linii 524 (jeśli zostanie zachowany - nie został wymieniony w ogłoszeniu), sensownego oznaczenia numeru linii (np. 530). Zatem przez kolejne trzy lata będziemy mieli linię, która z polickiej zajezdni jedzie do rynku w Policach dwiema różnymi trasami...

Oferty można składać na obsługę jednej, kilku lub wszystkich linii, do 9 września do godz. 9:30, w siedzibie ZDiTM. Ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 10.

brak komentarzy