Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Poznań znowu w grze o unijne pieniądze

Lech Bojarski, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

W grze o unijne pieniądze z funduszy dzielonych przez Ministerstwo Gospodarki znowu mamy aż pięć projektów! Wczoraj w Warszawie komitet sterujący postanowił dać Poznaniowi szansę poprawy wcześniej odrzuconych wniosków.
Poznań składał w ministerstwie pięć projektów. Trzy przeszły pozytywnie ocenę formalną: trasa tramwajowa od ul. Podgórnej przez most św. Rocha do ul. Jana Pawła II, system sterowania ruchem na ul. Grunwaldzkiej oraz dworzec autobusowy na os. Jana III Sobieskiego. Przy pierwszej ocenie przepadły natomiast projekty modernizacji trasy tramwaju linii nr 8 z Górczyna na Miłostowo oraz trasa tramwajowa z os. Lecha na Franowo.

Wczoraj jednak komitet sterujący w ministerstwie postanowił dać Poznaniowi szansę poprawy wniosków, które początkowo odrzucono. - Komitet, jako ciało doradcze ministra, rekomendował mu by dał szansę na poprawę projektów, które miały usterki - mówi "Gazecie" Marek Szczepański, wiceminister gospodarki. - Wśród projektów do poprawki są też dwa z Poznania - dodaje. Nie oznacza to jeszcze oczywiście, że Poznań na pewno dostanie jakieś pieniądze. - Ale to i tak dobra wiadomość - ocenia wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński. - Znowu mamy w grze pięć projektów - dodaje. Ostateczna ocena wszystkich 15 wniosków, jakie wpłynęły do ministerstwa nastąpi pod koniec września.

Różne fundusze

Poznań stara się także o dofinansowanie przebudowy ul. Głogowskiej. Wniosek w tej sprawie rozpatruje jednak ministerstwo infrastruktury.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy