Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

25. rocznica powstania "Solidarności" i odsłonięcie pomnika "Grudzień '70"

za ZDiTM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W związku z obchodami 25. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" i odsłonięciem pomnika "Grudzień '70" na placu Solidarności, od 26 sierpnia od godz. 17 do 29 sierpnia do godz. 5 nieprzejezdna będzie ul. Jana z Kolna na odcinku od Trasy Zamkowej do ul. Kapitańskiej. Dodatkowo 28 sierpnia w godz. 7-15 nieprzejezdna będzie ul. Matejki na odcinku od placu Hołdu Pruskiego do alei Piłsudskiego.
Linie 6 i 526 w tym okresie kursować będą standardowymi objazdami przez ul. Wyszyńskiego (6)/Trasę Zamkową (526), plac Hołdu Pruskiego, ul. Matejki, ul. Malczewskiego, ul. Parkową i ul. Dubois do ul. Firlika. Linia 6 będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy, natomiast linia 526 - według zwykłego.

Autobusy linii 70 od ulicy Nabrzeże Wieleckie będą kursować przez Trasę Zamkową, ul. Małopolską i ul. Jarowita do ul. Szczerbcowej i dalej po zwykłej trasie. Zawieszone zostaną przystanki "Admiralska" i "Urząd Wojewódzki", natomiast dodatkowy przystanek zostanie uruchomiony na ul. Jarowita przed skrzyżowaniem z ul. Szczerbcową. W przeciwnym kierunku od przystanku "Teatr Współczesny" autobusy będą kursować przez ul. Małopolską, plac Hołdu Pruskiego, Trasę Zamkową do ul. Nabrzeże Wieleckie i dalej normalną trasą. Obowiązywać będzie normalny rozkład jazdy.

Ponadto ZDiTM zaplanował dodatkowe kursy nocne wykonywane przez autobusy linii 61, 107, A i C, jednak zapomniał poinformować, którego dnia (prawdopodobnie chodzi o sobotę, 27 sierpnia).

  • autobus linii 61 o godz. 0:45 wykona kurs na trasie Wyszyńskiego - Podjuchy pętla,
  • autobusy linii 107 o godz. 0:45 i 1:00 wykonają kursy na trasie Plac Rodła - Osiedle Chemik,
  • autobus linii A o godz. 0:45 wykona kurs na trasie Wyszyńskiego - Osiedle Bukowe,
  • autobus linii C o godz. 0:45 wykona kurs na trasie Wyszyńskiego - Dąbie osiedle.

    Opłata za przejazd będzie równa opłacie za przejazd liniami nocnymi.

    W trakcie zamknięcia ul. Matejki ruch tramwajowy będzie się odbywać normalnie. Nieznane natomiast są trasy objazdów linii C i 703.
  • brak komentarzy