Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Byle do września

Józef Djaczenko, Gazeta Poznańska,

dodane przez MQ

Kierowcy zmuszeni do przejazdu przez rondo Śródka liczą dni do końca remontu. Pasażerowie MPK na powrót tramwajów poczekają aż do 10 października.
- Rondo zostanie otwarte dla ruchu z końcem sierpnia – obiecuje Kazimierz Skałecki, wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich do spraw inwestycji. - We wrześniu będą trwały prace wykończeniowe, takie jak sadzenie zieleni, budowa i malowanie przejść dla pieszych, wyposażanie przejść podziemnych.

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi korekta organizacji ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa zewnętrzne pasy ruchu. Ciężarówki jadące z kierunku Warszawy muszą korzystać z objazdu przez ul. św. Michała.

Zamknięcie ronda jest okazją do wymiany torowiska tramwajowego na całej trasie od placu Wielkopolskiego do katedry. Prace te potrwają aż do 10 października - dopiero wtedy na trasę wrócą tramwaje. - Jest nadzieja, że uda się skończyć te roboty wcześniej, choć boimy się, że wystąpią kłopoty z mocowaniem szyn na moście nad Wartą - mówi Jan Firlik, wiceprezes MPK.

Kłopoty występują w innym miejscu - przy Cytadeli, u zbiegu Garbar i ul. Szelągowskiej. Trwają tam prace kanalizacyjne. Jadąc w kierunku centrum trzeba z ul. Szelągowskiej skręcić w prawo, w al. Armii Poznań, by do Garbar dostać się przez al. Niepodległości i ul. Północną. - Także tam prace zakończą się przed końcem sierpnia - informuje wicedyrektor Skałecki. Skrzyżowanie przy Cytadeli zostanie przebudowane, pojawi się tam nowa sygnalizacja świetlna.

źródło: Gazeta Poznańska

brak komentarzy