Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju wypadki komunikacyjne

Pruchnik: Tragiczne zaśnięcie pod autobusem

za Onet.pl,

dodane przez Phobos

24-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej zasnął pod zaparkowanym autobusem, został przez niego przejechany i zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Wypadek wydarzył się w poniedziałek w Pruchniku na Podkarpaciu - poinformował sierż. Paweł Międlar z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Autobus należący do PKS w Jarosławiu stał na trawiastym parkingu obok stadionu, gdzie w niedzielę odbywał się festyn, zakończony o godzinie 3. w poniedziałek. Kiedy rano przyszedł kierowca, który uruchomił pojazd i ruszył, poczuł, że koła natrafiły na jakąś przeszkodę. W lusterku zobaczył, że za autobusem leży mężczyzna. Kierowca natychmiast zatrzymał się i wysiadł. Ciężko ranny 24-latek jeszcze żył, ale zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody człowiek położył się pod stojącym autobusem i zasnął. Był to mieszkaniec powiatu łukowskiego, w woj. lubelskim. Miał przy sobie plecak turystyczny, a w nim m.in. książeczkę wojskową, na podstawie której ustalono jego tożsamość. Kierowca autobusu był trzeźwy. Mimo, że przed wyruszeniem w trasę dokonał rutynowego przeglądu pojazdu, nie zauważył leżącego pod autobusem mężczyzny.

źródło: Onet.pl

brak komentarzy