Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: MPK zamontuje tablice świetlne na przystankach

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Nowe tablice świetlne, informujące pasażerów o czasie odjazdu autobusów i tramwajów, pojawią się na kolejnych dworcach i pętlach na początku przyszłego roku.
Poznaniacy, którzy chwalą sobie tablice świetlne na dworcu autobusowym na rondzie Rataje i pętli tramwajowej na Starołęce, będą musieli trochę poczekać na kolejne tego typu udogodnienia. Dopiero teraz MPK ogłosiło przetarg na wykonanie elektronicznych tablic, które zostaną zamontowane na dworcach autobusowych na Śródce i Górczynie oraz pętlach tramwajowych na os. Jana III Sobieskiego i Ogrodach, a także na pętli autobusowej na Starołęce. Wyświetlany na nich będzie też czas odjazdu autobusów podmiejskich. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w październiku, po czym wykonawca będzie miał pięć miesięcy na wywiązanie się z umowy. - Niestety tego typu procedury trwają - mówi Zbigniew Rusak, zastępca dyrektora MPK.

Ale nasz przewoźnik przekonuje, że poczekać warto, bo tak naprawdę tablice to tylko pierwszy krok do wprowadzenia całego systemu informacji pasażerskiej. W kolejnym etapie zaplanowanym na najbliższych kilka lat informacja dla pasażerów ma być jeszcze lepsza i bardziej precyzyjna. Pojawią się inne, mniejsze tablice, na których będą wyświetlane komunikaty o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu czy tramwaju. Tablice takie będą montowane przede wszystkim na przystankach, które są zarazem miejscami przesiadek - np. na rondzie Kaponiera czy moście Teatralnym.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy