Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Bolechowo: Solaris buduje halę produkcyjną w Bolechowie

PAP, aj,

dodane przez MQ

Producent autobusów Solaris Bus & Coach, który w pierwszym półroczu 2006 r. chce wejść na GPW, rozpoczął budowę nowej hali fabrycznej w Bolechowie. Inwestycja warta jest 36 mln zł - poinformowała spółka.
"Ta inwestycja pozwoli nam na zwiększenie mocy produkcyjnych docelowo do dziewięciu autobusów dziennie w porównaniu z czterema autobusami, które produkujemy w tej chwili. Powstanie nowej hali oznacza dla nas znaczne zmniejszenie kosztów produkcji" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Bus & Coach Krzysztof Olszewski.

Solaris posiada zakłady w Środzie Wielkopolskiej i w Bolechowie. Budowa nowego kompleksu nie oznacza likwidacji zakładu w Środzie, ale jedynie zmianę profilu produkcji.

"Zatrudniamy w Solaris Bus & Coach blisko 950 osób, a budowa nowej hali pozwoli nie tylko na zwiększenie mocy produkcyjnych, ale również na zwiększenie zatrudnienia" - powiedział prezes.

Zakończenie budowy całego kompleksu planowane jest na początek 2007 roku.

Inwestycja realizowana jest przez firmę Skanska Polska.

Solaris dostarcza autobusy do 134 miast w 15 krajach Europy. Eksport stanowi 80 proc. przychodów ze sprzedaży.

Niemcy są największym zagranicznym klientem Solarisa.

"Jesteśmy największym nie niemieckim dostawcą autobusów na tamten rynek. W ostatnich tygodniach podpisaliśmy kontrakt na kolejne 56 autobusów na rynek niemiecki" - powiedział Mateusz Figaszewski, rzecznik spółki.

Prognozy Solarisa na koniec 2005 roku zakładają wzrost przychodów do 700 mln zł i podwojenie zysku netto z 15,2 mln zł w 2004 roku.

W 2004 roku przychody spółki wyniosły 484 mln zł, a zysk netto 15,2 mln zł.

źródło: onet.pl

brak komentarzy