Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Nocne hałasy w zajezdni Klonowica

lat, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Mieszkańcy osiedla Zawadzkiego - Klonowica od kilku miesięcy nie mogą spokojnie spać. Ciszę nocną regularnie zakłócają im hałasy dochodzące z terenu zajezdni.
- Prawie każdej nocy budzą nas straszliwe huki - skarży się pan Andrzej. - Mieszkam jakieś 100 m od tego miejsca, na czwartym piętrze. Widzę więc doskonale, jak zwożą tam ciągle jakieś gruzy, które potem z wielkim hukiem zrzucają z przyczep. Nie można spać przy otwartym oknie. A i tak, nawet jeśli jest zamknięte, hałas potrafi wyrwać ze snu.

Okazuje się, że uciążliwe hałasy to efekt przeprowadzanej w mieście wymiany torów tramwajowych.

- Przy modernizacji torów ściągana jest również kostka brukowa, na miejsce której kładziemy potem płyty - tłumaczy Eugeniusz Kaczmarczyk, zastępca kierownika ds. torów tramwajowych MZK. - I wszystko to składujemy potem przy Klonowica. Niestety prace możemy prowadzić jedynie przy wstrzymanym ruchu tramwajowym, czyli między godz. 23.20 a 4.30.

Obecnie prace takie MZK prowadzi na pl. Rodła. Wkrótce przyjdzie kolej na al. Wojska Polskiego, ul. Ku Słońcu i Krzekowo. Harmonogram prac rozpisany jest do końca listopada.

- Oczywiście rozumiem, że to może być uciążliwe dla naszych sąsiadów - zgadza się Kaczmarczyk. - Niestety nie widzę możliwości rozwiązania tego problemu. Jedyne, co mogę obiecać, to że zwrócę uwagę moim pracownikom, by materiał zrzucali raczej nad ranem niż w środku nocy. Jednak i tak będzie to gdzieś w okolicach 4.30.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy