Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Przesiadki? Czysta fikcja

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Na tabliczkach linii 61 dumnie widnieje informacja o skomunikowaniu tej linii z linią 55 na pętli w Podjuchach. Wszystko pięknie, ale to skomunikowanie to fikcja.
Wszystko przez remont ulicy Krzywoustego. Z powodu kierowania samochodów na objazdy, na alei Piastów w kierunku placu Kościuszki tworzą się gigantyczne korki, w których grzęzną autobusy m. in. linii 61. Efekt: opóźnione odjazdy spod Dworca Głównego (2 minuty planowego postoju nie umożliwiają nadrobienia opóźnienia) i automatycznie opóźnione przyjazdy do Podjuch. Wydawałoby się, że skoro w rozkładzie skomunikowanie jest wpisane, autobus linii 55 poczeka. Ale widocznie dla niektórych kierowców SPAD-u to zbyt trudne.

Przykład z dzisiaj: planowy przyjazd autobusu linii 61 do Podjuch: godz. 12:52. Przyjazd rzeczywisty: 12:55. Planowy odjazd linii 55: 12:54. Oczywiście kierowca nie raczył poczekać.

Skoro ze względu na opóźnienia nie da się zagwarantować przesiadki, to chyba przydałoby się poinformować o tym pasażerów. Niekoniecznie poprzez wykreślenie skomunikowań z rozkładu (koszt wymiany tabliczek itp.), ale chociażby przez opublikowanie stosownego komunikatu na stronie internetowej ZDiTM.

brak komentarzy