Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kraków: ARM ogłosił przetarg na szybki tramwaj

pil, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

We wtorek Agencja Rozwoju Miasta ogłosiła przetarg na tzw. szybki tramwaj. Jak wiemy, inwestycja stanęła po niesławnej rezygnacji Gürisa. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi najwcześniej pod koniec roku.
Od ogłoszenia przetargu do rozpoczęcia budowy upłynie jeszcze dużo czasu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że optymistyczny wariant rozstrzygnięcia przetargu to końcówka tego roku. Wersja pesymistyczna zakłada, że wykonawca może być wyznaczony dopiero wczesną wiosną 2006 roku. Na tzw. szybki tramwaj poczekamy zatem jeszcze przynajmniej dwa lata.

Warunki nowego przetargu odrobinę różnią się od poprzedniego. Umowa z Gürisem nie pozwalała Agencji Rozwoju Miasta, która jest inwestorem zastępczym, skutecznie kontrolować Turków. Tym razem umowa ma zawierać nie tylko termin zakończenia całości robót, ale też rozpoczęcia poszczególnych etapów prac.

W niezbyt komfortowej sytuacji znajdują się w dalszym ciągu Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe "Bieżanów". Przypomnijmy, że zamówione przez turecką firmę tory tramwajowe czekają w magazynach firmy. Do tej pory nikt za nie nie zapłacił. Specyfikacja przetargu nie uwzględnia, niestety, tej sytuacji, więc Bieżanów będzie musiał próbować na własną rękę odsprzedać tory nowemu wykonawcy.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy