Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tramwaje na regaty

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ

Miejski Zakład Komunikacyjny chce, aby na regaty w 2007 roku szczecińskie tramwaje były piękne, a za ich naprawę i remonty zapłacono z budżetu miasta.
W tym roku MZK za własne pieniądze i siłami swoich pracowników odnowiło cztery wagony. Roboty zrobiono "po kosztach" i MZK trudno powiedzieć ile pieniędzy rzeczywiście na to wydał. Do remontu pozostało ok. 40 wagonów, pieniądze będą potrzebne, głównie na farbę i blachę. Tramwajarze o pomoc proszą magistrat, argumentując, ze odnowa taboru powinna być częścią przygotowania miasta do regat w 2007 roku.

- Podczas regat przyjadą do Szczecina goście z całego świata, najlepiej by było, gdyby tramwaje dobrze się prezentowały - przekonuje Krystyna Gawrońska z MZK. - Liczymy na finansowanie, bo miasto, to my wszyscy. Niezależnie od tego, czy pomoc otrzymamy będziemy się starali remontować na tyle, na ile nas stać.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim otrzymał od MZK pismo, w którym zakład prosi o pomoc w realizacji planów.

- Każdą taką inicjatywę przyjmujemy z radością, to krok w stronę walki o klienta - ocenia pomysł Michał Przepiera, dyrektor wydziału. - Poprosiliśmy MZK o kosztorys i harmonogram prac.

Pieniędzy trzeba poszukać w budżecie na wydatki bieżące.

- To nie powinna być duża kwota w stosunku do budżetu MZK - ocenia dyrektor Przepiera. - Zakład będzie też musiał szukać u siebie pieniędzy.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy