Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Za miesiąc tramwaje wrócą na ul. Krzywoustego

mpr,

dodane przez konjo

Do Święta Zmarłych zdążymy z przebudową torowiska na ul. Krzywoustego - obiecują drogowcy. Według ich zapewnień, w ten newralgiczny dla komunikacji miejskiej dzień, tramwaje będą jeździć przez centrum miasta.
Trasę przebudowuje łódzkie MPK w konsorcjum z NCC. Przez ponad dwa miesiące firmy kładły nowe tory na prostych odcinkach jezdni (na pl. Zwycięstwa i ul. Krzywoustego). Nie kolidowało to z ruchem samochodowym. Teraz przyszedł czas na fragmenty torowiska na skrzyżowaniach z jezdniami. Dotyczy to trzech krzyżówek: pl. Zwycięstwa z ul. Potulicką, ul. Krzywoustego z al. Wojska Polskiego oraz pl. Kościuszki.

Na pl. Zwycięstwa ograniczono ruch do jednego pasa. Ten odcinek torowiska będzie zbudowany do 3 października. Potem przywrócona zostanie zwykła organizacja ruchu.

Na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z al. Wojska Polskiego prace prowadzone są na części jezdni od strony kościoła garnizonowego. Wcześniej drogowcy przygotowali tymczasową pętlę z dwoma pasami ruchu, po której jeżdżą auta. Koniec prac w tym miejscu zaplanowano na 10 października.

Na pl. Kościuszki jezdnia została przeniesiona tymczasowo na wyspę centralną i zwężona do dwóch pasów ruchu. Jadący od strony pl. Sprzymierzonych na wprost mają do dyspozycji prawy pas skręcający z al. Piastów, kierujący się w stronę Turzyna - lewy. Tak będzie do 12 października. Potem nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu.

- Zgodnie z zapowiedziami na Święto Zmarłych tramwaje będą jeździły przez ul. Krzywoustego - zapewnia Agnieszka Dzik, zastępca kierownika budowy. - Gotowy będzie także przystanek na pl. Kościuszki.

Jednocześnie z wymianą torowiska budowane są nowe jezdnie. Trwa ustawianie wytyczających je krawężników pomiędzy ul. Królowej Jadwigi i Bogusława.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy