Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Prąd dla tramwajów

JOD, Gazeta Poznańska,

dodane przez MQ

Zakończył się remont podstacji trakcyjnej na ul. Bolkowickiej, w pobliżu stadionu Lecha. Kolejna budowana jest pod placem Wolności. MPK remontuje następne.
- Zadaniem takich podstacji jest zapewnienie prądu zasilającego tramwaje - tłumaczy Jan Firlik, wiceprezes MPK. - Jest ich w mieście ok. 20. Udaje nam się ostatnio remontować dwie stacje co mniej więcej trzy lata. Ta na Bolkowickiej pracowała przez 20 lat i stawała się coraz bardziej zawodna.

Budowa parkingu pod placem Wolności to okazja do umieszczenia pod ziemią nowej stacji trakcyjnej. Jej zadaniem będzie zasilanie tramwajów obsługujących nową trasę na Rataje przez most św. Rocha. Ma też ona służyć innej nowej trasie, która poprowadzi przez centrum miasta - od dworca PKS przez ulice Ratajczaka, Konstytucji 3 Maja, plac Cyryla Ratajskiego, ul. Młyńską do ul. Solnej.

- Najgorszy jest brak decyzji w sprawie budowy nowych tras. Już dawno udowodniono, że zainwestowane w ten sposób pieniądze zwrócą się prawie natychmiast - podkreśla wiceprezes Firlik. Przypomina, że zamiast wymieniać zużyte torowisko na ul. Grunwaldzkiej, można zbudować je na ul. Szylinga. Tramwaje jeździłyby przez ul. Zwierzyniecką.

źródło: Gazeta Poznańska

brak komentarzy