Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Więcej autobusów na Cukrową

mpr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Skończyły się wakacje akademickie. Dlatego zmieniają się rozkłady jazdy autobusów 53, 60 i 61 Bis dowożących studentów na Uniwersytet Szczeciński.
Studenci wielokrotnie do nas dzwonili i na forum gazeta.pl wyrażali opinię, że za mało autobusów jeździ na ul. Curkową. W nowym rozkładzie jazdy, który obowiązuje od poniedziałku, jest ich nieco więcej.

- Przede wszystkim dla linii 53 i 60 wydłużyliśmy czas trwania szczytu - mówi Marta Kwiecień-Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Teraz szczyt zaczyna się od godz. 13 i trwa do 17. W tym czasie autobusy będą kursowały co 10 min.

Kolejna dobra wiadomość - wraca "studencka" linia 61 Bis, która w czasie przebudowy ul. Krzywoustego kursuje na trasie: Łokietka - Cukrowa. Co godzinę wykonywać będzie dwa lub trzy kursy. Ostatni autobus w stronę Uniwersytetu na Cukrowej odjedzie z Łokietka o godz. 17.28.

Częściej będą kursowały autobusy linii 81 z dworca głównego do Kołbaskowa przez ul. Cukrową. Wcześniej jeździły średnio co pół godziny, teraz - co 20 min.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy