Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Ul. Potulicka na pl. Zwycięstwa już przejezdna

mpr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Skończyła się przebudowa torów na krzyżówce koło kościoła garnizonowego. Po nowych tramwaj będzie jechał dużo ciszej.
- To jedno z pierwszych w kraju torowisk wykonanych według technologii fenix - mówi Władysław Sabat, kierownik budowy z łódzkiej firmy MPK. - Charakteryzuje się ona tym, że pod szyną i z obu jej boków zamontowane są gumowe poduszki. Dzięki nim przejeżdżający tramwaj wywołuje znacznie mniejsze drgania i jedzie ciszej. Gumy izolują także od prądów błądzących.

Przez tydzień auta jadące od strony ul. Potulickiej zarówno na wprost w ul. Wojciecha, jak i skręcające w stronę al. Wojska Polskiego na wysokości kościoła garnizonowego korzystały tylko z jednego pasa ruchu. Nawet w niedzielę były tam korki. Wczoraj MPK przywróciło normalną organizację ruchu na pl. Zwycięstwa.

Nowe torowisko położone jest już na prostym odcinku pomiędzy ul. Bogusława i Królowej Jadwigi.

Za tydzień normalny ruch będzie przywrócony na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z al. Wojska Polskiego, gdzie obecnie jeździmy dużym łukiem. Wczoraj na zamkniętym fragmencie drogi wylewano beton pomiędzy torami.

Wykonawca zapewnia, że budowa torowiska skończy się do 26 października. Na Wszystkich Świętych na trasę wrócą tramwaje linii 7 i 8.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy