Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Kanary staną przed sądem

az, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Dwaj szczecińscy kontrolerzy biletów odpowiedzą przed sądem za wymuszenie łapówki na pięciu naukowcach z Malezji, którzy jechali tramwajem na gapę.
Akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Cz. (40 lat) i Krzysztofowi J. (37 lat) skierowała do sądu Prokuratura Rejonowa Szczecin Niebuszewo. Zarzucane im przestępstwo wiąże się z "publiczną funkcją kontrolera biletów Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego".

Według prokuratury dwaj kontrolerzy przyłapali w tramwaju linii 2 pięciu obywateli Malezji (goście konferencji naukowej w Międzyzdrojach). Cudzoziemcy mieli bilety, ale ich nie skasowali. Kontrolerzy mieli im zaproponować "załatwienie sprawy" za 50 euro od osoby, koniec końcem przyjęli łącznie 250 zł.

Policję zawiadomili sami Malezyjczycy. Jeden z nich, Mohamed H. rozpoznał na zdjęciu kontrolerów, którzy wymusili od nich pieniądze. Ci jednak nie przyznają się do winy. Twierdzą, że zatrzymali gapowiczów i ukarali ich, ale nie zdążyli odprowadzić pieniędzy w firmie. Pogrążył ich jednak raport z tego dnia - zgodnie z nim nie złapali w "dwójce" żadnego gapowicza.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również: Łapówka od Malezyjczyków (8.09.2005)

brak komentarzy