Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kielce: MPK chce kupić używane autobusy

joge, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Do pięciu używanych autobusów, które wiosną tego roku kupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach, dołączą kolejne. MPK ogłosiło przetarg na zakup używanego taboru.
- Staramy się jakoś sobie radzić. Wiosną kupiliśmy pięć używanych, niskopodłogowych MAN-ów. Okazało się, że ten eksperyment całkiem się udał. Autobusy są estetyczne, sprawne i jeszcze nam wiele lat posłużą - mówi Grzegorz Słoń, prezes MPK. Dlatego też spółka ponownie zdecydowała się kupić kolejną partię używanych autobusów. Ogłoszono już przetarg, ma rozstrzygnąć się za dwa tygodnie. - Mamy nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie. Dwie firmy pobrały specyfikację. Mamy na ten cel około 500 tys. zł - informuje Słoń.

Obecne zamówienie nieco różni się od poprzedniego. MPK chce, by ta partia miała platformy do wjazdu do autobusu dla osób niepełnosprawnych. Kursujące już używane MAN-y nie mają tego urządzenia i do firmy trafiały skargi od mieszkańców miasta. - Ale dla nas oznacza to, że te autobusy będą już droższe - podkreśla Słoń. Ocenia, że uda im się kupić cztery wozy.

MPK nie zdecyduje się już na inny eksperyment, który miał miejsce ubiegłej zimy. Wtedy wzięto w dzierżawę kilka autobusów z radomskiej firmy komunikacyjnej. - Musieliśmy się ratować, bo zimą nie bylibyśmy w stanie obsłużyć pasażerów. Jednak to bardzo kosztowna sprawa, bo dzierżawa miesięczna kosztowała nas 200 tys. zł. Drugi raz nie zaryzykujemy - zapowiada prezes Słoń.

Ostatnie nowe autobusy MPK kupiło ponad trzy lata temu.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy