Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: ZDM ogłosił przetarg na budowę odcinka nowej trasy tramwajowej

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Do końca przyszłego roku władze miasta chcą zbudować całą nową trasę tramwajową na Rataje. Wczoraj ogłoszono przetarg na budowę odcinka od mostu św. Rocha do ul. Jana Pawła II.
Trasa na Rataje to dziś torowisko na moście i krótkie odcinki po obu jego stronach. Roboty na nowym odcinku rozpoczną się wiosną. Trzeba zbudować tory na ul. Kórnickiej od mostu św. Rocha do ul. Jana Pawła II i przebudować skrzyżowanie tych ulic. Zbudowane zostaną tam rozjazdy dla tramwajów, a nowe tory zostaną włączone w istniejącą sieć. - Budowa nie może potrwać dłużej niż do końca kwietnia - mówi Kazimierz Skałecki, wicedyrektor do spraw inwestycji w Zarządzie Dróg Miejskich. Tak rygorystyczny termin wiąże się z inną inwestycją planowaną na maj przyszłego roku. Chodzi o remont wiaduktu na ul. Hetmańskiej. Gdyby obie inwestycje odbywały się w jednym czasie, to w dwóch miejscach na tzw. drugiej ramie, czyli na ul. Hetmańskiej i Jana Pawła II, nie mogłyby kursować tramwaje. To oznaczałoby paraliż komunikacji publicznej.

Kiedy powstanie ostatni odcinek nowych torów - od mostu św. Rocha do ul. Podgórnej? Dzięki unijnej dotacji jest szansa, że z centrum na Rataje pojedziemy nową trasą już pod koniec przyszłego roku.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy