Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Tramwaje Combino wyjadą na ulice

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

W listopadzie poznaniacy będą mieli wreszcie okazję zobaczyć wszystkie zakupione przez MPK tramwaje Combino w akcji. Przewoźnik porozumiał się z producentem w sprawie usunięcia wady technicznej wagonów.
Prawie dwa lata negocjacji zakończyły się podpisaniem aneksu do umowy z firmą Siemens, dzięki któremu wszystkie tramwaje wyjadą wreszcie na ulice. Przypomnijmy, że po tym, jak na jaw wyszła ukryta wada wagonów, MPK wstrzymało odbiory techniczne Combino, wskutek czego pod dachem zajezdni pozostawało aż siedem z 14 zakupionych tramwajów.

Jak informuje Jan Firlik, dyrektor pionu tramwajów w MPK, jest szansa, że jeszcze w tym miesiącu na ulice wyjedzie 13 tramwajów. Będą obsługiwać linie 14 i 15. Czternasty wagon musi wrócić z Niemiec, gdzie wymieniono wszystkie wadliwe części. To samo czeka zresztą pozostałe tramwaje. Zgodnie z porozumieniem wszystkie będą naprawiane po kolei do końca 2007 r. Jednocześnie wydłużony zostanie okres gwarancji na wagony.

MPK jest zadowolone z wyników negocjacji. - Naprawy i związany z nimi transport tramwajów opłaci Siemens - mówi Firlik. Dodatkowo Niemcy zapłacą ok. 6 mln zł kary za okres, w którym siedem tramwajów musiało stać w zajezdni. MPK, które dotąd zapłaciło 49 proc. kwoty kontraktu, będzie sukcesywnie regulować pozostałe należności. 20 proc. wartości każdego tramwaju trafi na konto Siemensa po odbiorze technicznym, 31 proc. po zakończeniu naprawy.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy