Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Tramwaje wracają na Krzywoustego

za ZDiTM,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Jeśli nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności, w czwartek, 27 października, ulicą Krzywoustego przejadą pierwsze liniowe tramwaje.
Na linii 1 zostanie przywrócony rozkład jazdy obowiązujący przed rozpoczęciem remontu.

Tramwaje linii 7 powrócą na swoją starą trasę przez ul. Krzywoustego. Obowiązywać będzie dotychczasowa częstotliwość kursowania - 6 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i 12 minut poza godzinami szczytu i w święta. Jedynie w dni powszednie wieczorem oraz w dni świąteczne rano i wieczorem nastąpi zmniejszenie częstotliwości z 18 do 20 minut. Linia będzie obsługiwana w dni powszednie przez 12, a w święta przez 6 składów 2x105N z zajezdni Pogodno.

Wznowione zostanie kursowanie linii 8, na jej zwykłej trasie. Jednocześnie na wniosek motorniczych nastąpi wydłużenie czasu przejazdu na tej linii, co spowoduje zwiększenie ilości brygad do 11 w dni powszednie i 6 w dni świąteczne. Zajezdnia Golęcin będzie obsługiwać 3 brygady (2x105N) w dni powszednie i świąteczne, a zajezdnia Pogodno - pozostałe (również 2x105N). Obowiązywać będzie częstotliwość kursowania jak dla linii 7. Jednocześnie likwidacji ulegnie zastępcza linia autobusowa 808.

Tramwaje linii 9 powrócą na zwykłą trasę przez ul. Krzywoustego i będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego przed rozpoczęciem remontu. Zmieni się jednak obsługa linii - w dni powszednie linia będzie obsługiwana przez 6 wagonów 102Na z zajezdni Pogodno, a w święta - przez 6 wagonów 105N z tej samej zajezdni.

Na linii 12 nastąpi zmiana struktury taboru. 7 brygad w dni powszednie będzie obsługiwane przez składy 2x105N, a 4 - przez wagony 102Na. Przegubowce będą również kursować w dni świąteczne - na wszystkich brygadach.

Do 1 listopada włącznie tramwaje linii 2 będą kursować na zmienionej trasie do Potulickiej. Na zwykłą trasę do ul. Dworcowej powrócą 2 listopada. Linia będzie kursować z 12-minutową częstotliwością w dni powszednie i świąteczne. W dni powszednie obsługa się nie zmieni - dwa składy 2x105N będzie zapewniać zajezdnia Pogodno i dwa - zajezdnia Golęcin. Z kolei w dni świąteczne linię ponownie przejmie zajezdnia Pogodno i będzie ją obsługiwać trzema składami 2x105N.

14 komentarzy