Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin autobus

Bus zamiast F?

torwid,

dodane przez MQ

Prawdopodobnie od piątku Police ze Szczecinem połączy nowa linia autobusowa. Ma to być standard, jakiego nie ma w komunikacji miejskiej.
Linię początkowo ma obsługiwać jeden bus, ktory pomieści 19 osób. Docelowo na trasie linii nr 2 mają się jednak pojawić cztery pojazdy, kursujące co 15 minut.

Linię uruchamia firma "Ever Trans", która kursuje już z Polic do Nowego Warpna, chce także połączyć Szczecin z Pobierowem. Kursy z Polic do Szczecina rozpoczną się w piątek, o ile ZDiTM na czas zaakceptuje złożone przez firmę dokumenty.

Trasa linii i jej rozkład jazdy zostały już wcześniej uzgodnione. Firma ma zgodę Urzędu Marszałkowskiego i czeka tylko na dopełnienie formalności. Przejazd spod CHU "Kinga" pod budynek "Odry" w szczecińskiej al. Niepodległości ma trwać 25 minut i, jak zaznaczają przedstawiciele firmy, jest to czas realny do zrealizowania, w przeciwieństwie do norm obowiązujących dla linii pospiesznej F. Do Polic "dwójka" będzie wyruszać sprzed dawnego baru "Extra". Jako linia ekspresowa nie będzie miała przystanków pośrednich, w planach jest ewentualny postój także na przystanku "Komuny Paryskiej", ale na to na razie nie ma zgody.

Przejazd klimatyzowanym, nowym busem, wyłącznie na miejscach siedzących, ma kosztować ok. 5 zł. Na pewno będzie to mniej, niż 5,80 (tyle kosztuje bilet na linię F między Szczecinem a Policami). Nie będzie jednak ulg i zniżek. Z kupnem blietów nie będzie problemu - bedą do nabycia w "Kindze" i u kierowcy, wyposażonego w kasę fiskalną.

możliwość komentowania została wyłączona