Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin tramwaj

Szlaki przetarte

torwid,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Około trzech godzin trwało sprawdzanie torów i sieci w ul. Krzywoustego i Ku Słońcu. Kosztowało to także dwa wagony.
Tuż po wyjeździe z zajezdni Pogodno jadący z przodu wagon 105N 658 zatrzymał się przed skrzyżowaniem z ul. Unii Lubelskiej. Trwała tam wymiana płyt na torowisku i motorniczy zmuszony był poczekać, aż z przejazdu zjadą ciężkie maszyny. Nie wziął tego pod uwagę motorniczy jadącej z tyłu szlifierki 024 i z dość dużą siłą uderzył w tył 658.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. W szlifierce zablokowały się hamulce, co trochę utrudniło holowanie do zajezdni. Wagon stracił dwie szyby, ma pogięty jeden ze słupków, potłuczony reflektor i prawdopodobnie naruszony pulpit. Nieprędko pojawi się na mieście o własnych siłach. Straty w 658 są na tyle znikome, że wagon mógł kontynuowac jazdę. Ale i on musi mieć wymienioną część blach w lewej tylnej części fartucha.

Potem już poszło gładko, a nieużywane od czterech miesięcy torowiska nie sprawiły większych kłopotów. Także te nowe w ul. Krzywoustego i Ku Słońcu zdały egzamnin bez zarzutu. Drobne korekty trzeba jeszcze uwzględnić w sieci, ale tylko na fragmencie ul. Krzywoustego. Zarówno na łuku przy Turzynie, jak i w okolicach wiaduktu na Ku Słońcu sieć działa jak należy. Sprawne są także wszystkie zwrotnice na wyłączonych jeszcze z ruchu odcinkach. Na ul. Ku Słoncu natomiast (pomiędzy I a II bramą cmentarną) trzeba jeszcze poprzycinać żywopłoty. Wszystko więc wskazuje na to, że jutro rano tramwaje linii 7, 8 i 9 bedą mogły powrócic na swoje trasy.

49 komentarzy