Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Minister zatwierdził unijne dotacje dla Poznania

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Nie musimy się już obawiać protestów Warszawy, która nie dostała unijnej dotacji na metro. Minister gospodarki i pracy Jacek Piechota zatwierdził wczoraj listę projektów, które dostaną dofinansowanie i tym samym ostatecznie przyznał Poznaniowi prawie 38 mln zł.
Kilka tygodni temu komitet sterujący przy ministerstwie rozdzielił 441 mln zł pochodzących z unijnych funduszy w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Poznaniowi przypadło w udziale prawie 38 mln zł na trzy projekty: budowę trasy tramwajowej na Rataje, budowę dworca autobusowego na os. Jana III Sobieskiego i modernizację sygnalizacji świetlnych na ul. Grunwaldzkiej. Wielkim przegranym okazała się wówczas Warszawa, która liczyła na 351 mln zł na rozbudowę metra. Komitet nie przyznał dofinansowania temu projektowi. Władze stolicy zaprotestowały i minister wstrzymał się z zatwierdzeniem listy projektów, które miały otrzymać dofinansowanie.

Kilka miast, w tym Poznań, z niepokojem oczekiwało decyzji ministra Piechoty. Gdyby metro dostało dofinansowanie, dla naszych projektów mogłoby zabraknąć środków. Wczoraj jednak minister zatwierdził decyzję komitetu sterującego. - Swoją decyzję minister podjął, biorąc pod uwagę potrzebę zapewnienia harmonijnego i zrównoważonego rozwoju polskich aglomeracji - poinformowały służby prasowe ministerstwa. Dzięki unijnej dotacji budowa trasy tramwajowej przez most św. Rocha na Rataje może się zakończyć jeszcze w 2006 r.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy