Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Bydgoszcz: Projekt rozwoju komunikacji miejskiej

ka, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Radni przyjęli plan rozwoju komunikacji miejskiej przewidujący budowę trzech linii tramwajowych. Jeżeli będzie realizowany, w ciągu ośmiu lat pojedziemy tramwajem do Fordonu.
Dyskusja nad Zintegrowanym Planem Rozwoju Transportu Publicznego - bo tak brzmi pełna nazwa dokumentu - trwała w Bydgoszczy od kilku miesięcy. Wczoraj ze szczegółami zapoznali się radni. Plan przewiduje przede wszystkim inwestycje tramwajowe. Jego autorzy - specjaliści z dziedziny transportu stwierdzili, że miasto musi postawić właśnie na taki rodzaj komunikacji.

Według założeń do 2013 roku wybudowane zostanie połączenie Zbożowego Rynku z rondem Kujawskim, Śródmieścia z dworcem PKP oraz ul. Wyścigowej z Fordonem. W sumie w tym okresie na rozwój komunikacji ma być wydanych ponad 300 mln zł, z czego 210 mln można uzyskać z funduszy unijnych. Powstanie tego dokumentu było konieczne, by ubiegać się o dotacje na rozwój komunikacji.

Podczas dyskusji na sesji radna Anna Mackiewicz (SLD) wyrażała obawy, że za taki zakres inwestycji zapłacą głównie bydgoszczanie, bo podrożeją bilety. - Miasto może w różny sposób kreować politykę taryfową w komunikacji miejskiej. Dzięki dobrej organizacji, przy obniżce cen, wpływy mogą się zwiększyć - odpowiedział Jan Friedberg, jeden z autorów projektu.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy