Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju komunikacja miejska

Łódź: Roboty na skrzyżowaniu Narutowicza i Tramwajowej

mg, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Przez dwa tygodnie trudniej będzie przejechać przez skrzyżowanie ul. Narutowicza z ul. Tramwajową. Tramwaje pojadą objazdami, a zamiast nich na trasę wyjadą autobusy zastępcze.
Remont torów rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę i potrwa aż do 1 grudnia . W tym czasie:

 • Kierowcy będą mogli jechać tylko na wprost po ul. Narutowicza w kierunku wschodnim (czyli w stronę ul. Kopcińskiego), jednym pasem ruchu po stronie północnej skrzyżowania z ul. Tramwajową; na ul. Narutowicza między Lindleya i Wierzbową wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy; w przeciwnym kierunku kierowcy będą musieli pojechać objazdem, czyli ulicą Jaracza, Kopcińskiego i Wierzbową; ul. Tramwajowa przy ul. Narutowicza będzie zamknięta i od ul. Węglowej oznakowana jako droga bez przejazdu.

 • Objazdami pojadą tramwaje linii: 7, 9, 12 i 13. I tak: 7 - z Kozin do skrzyżowania Kilińskiego - Narutowicza bez zmian, następnie ulicami: Kilińskiego, Piłsudskiego, Śmigłego-Rydza i dalej właściwą trasą, 9 - ze Zdrowia do skrzyżowania Legionów - Zielona bez zmian, następnie ulicami: Legionów, Pomorską, Konstytucyjną, Narutowicza, Kopcińskiego i dalej właściwą trasą, 12 - z Wyszyńskiego do skrzyżowania Narutowicza - Kilińskiego bez zmian, następnie ulicami Kilińskiego i Pomorską do pl. Wolności, 13 - ze Szczecińskiej do skrzyżowania Zielona - Kościuszki bez zmian, następnie ulicami: Kościuszki, Mickiewicza, Piłsudskiego, Śmigłego-Rydza i dalej właściwą trasą.

  A dodatkowo - ponieważ ul. Narutowicza na odcinku: Uniwersytecka - Wierzbowa będzie jednokierunkowa, objazdem pojadą autobusy nocnej linii 158: z Nowosolnej do skrzyżowania Kopcińskiego - Jaracza bez zmian, następnie ulicami: Jaracza, Uniwersytecką, Narutowicza i dalej właściwą trasą w stronę Kusocińskiego.

  Podczas robót pasażerów wozić będą autobusy zastępcze linii Z2. Pojadą one trasą:

  Krzywickiego/Narutowicza - Krzywickiego, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Zielona, Zachodnia, Więckowskiego, Gdańska, Zielona, Narutowicza - Krzywickiego/Narutowicza.

  Linia Z2 zatrzyma się na przystankach autobusowych, na przystankach tramwajowych na ul. Gdańskiej przed ul. Zieloną oraz w kierunku wschodnim na ul. Zielonej przed al. Kościuszki i przed ul. Piotrkowską, na przystankach nocnych na pl. Dąbrowskiego i w kierunku zachodnim na ul. Narutowicza przed ul. Kilińskiego, na przystankach tymczasowych na ul. Krzywickiego za ul. Narutowicza, na ul. Uniwersyteckiej przed ul. Narutowicza i w kierunku wschodnim na ul. Narutowicza przed ul. Kilińskiego.

  źródło: Gazeta Wyborcza

 • brak komentarzy