Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju komunikacja miejska

Płock: Są nowe połączenia autobusowe

seb, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Komunikacja Miejska uruchomiła dodatkowe kursy autobusowe. To efekt protestów płocczan i publikacji w "Gazecie Wyborczej".
Na potworny tłok w autobusach płocczanie narzekają od lat, ale po ostatnich zmianach sytuacja wymknęła się spółce spod kontroli. KM zredukowała linie do minimum, zdarza się więc, że już zaledwie po kilku przystankach nie ma szans, by ktokolwiek dostał się do pojazdu.

We wrześniu pisaliśmy o pani Marii, która codziennie o 6.49 z Podolszyc Południowych wyrusza do pracy w centrum. - Całe szczęście, że wsiadam na pętli, bo to, co obserwuję dalej, to prawdziwa dżungla - opowiadała. - Już na Wyszogrodzkiej dochodzi do prawdziwej walki o wejście do autobusu, czasami ktoś młody się wciśnie. Starsi zostają na przystanku. Nie ma się co dziwić, bo to zaledwie jeden autobus w ciągu godziny największego szczytu.

Prezes Piotr Kamiński obiecał, że sprawą się zainteresuje. Słowa dotrzymał. Od tego tygodnia są aż trzy dodatkowe kursy z Podolszyc Południowych na Winiary, o 7.00, 7.45 i 8.20. Ale to nie koniec zmian. Mieszkańcy tej części miasta mają do wyboru jeszcze jeden dodatkowy autobus na Winiary linii 19 o godz. 7.42 oraz w kierunku Orlenu, nr 35 (z Mazura wyjeżdża o 7.25).Ponadto zarząd KM zdecydował się przesunąć odjeżdżający w dni wolne 35 z godziny 17.14 na 17.10 i wydłużyć kurs do bramy nr 1 Orlenu.

- Cud się stał - decyzje spółki komentuje "Putyr" na oficjalnej stronie internetowej Komunikacji Miejskiej. - Ktoś się wreszcie domyślił, żeby uruchomić jakiś autobus między 7.42 a 8. Stanie przez 18 min na przystanku w taką zimnicę to nie jest zbyt przyjemne - dodaje internautka "Monika".

W Komunikacji zapewniają, że nadal będą monitorować wszystkie linie i niewykluczone, że pojawią się dodatkowe nowe połączenia.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy