Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Nowe linie autobusowe na Bielanach, Woli i w Wawrze

Krzysztof Śmietana, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Dwie nowe linie autobusowe uruchomi w grudniu Zarząd Transportu Miejskiego. Nietypową trasą - przez wąskie ulice Woli - będzie można dotrzeć do Dworca Zachodniego. Druga linia zacznie kursować między Falenicą a Marysinem Wawerskim.
Przygotowania do uruchomienia nowego połączenia już widać na ulicach. Na Brylowskiej właśnie pojawiły się wiaty przystankowe. Za kilka tygodni zaczną tu jeździć autobusy do Dworca Zachodniego. Tyle że dotrą do niego nie od Al. Jerozolimskich, gdzie teraz zatrzymują autobusy dowożące pasażerów kolei, ale od strony Woli. Pętla znajdzie się na sennej ul. Tunelowej. Tu także trwa budowa przystanku. Autobus wyruszy z Bielan, a na Wolę dojedzie Trasą AK i al. Prymasa Tysiąclecia. - Dokładną trasę jeszcze ustalamy. Nie możemy też zdradzić numeru linii - zastrzega Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Na razie jedno jest pewne. Autobus zacznie jeździć przed Bożym Narodzeniem. Ratusz już dawno chciał tu puścić jakąś linię, ale stało się to możliwe dopiero po zeszłorocznej przebudowie Brylowskiej, kiedy pojawiły się tu zatoki autobusowe.

Nowa linia 305 zacznie kursować w Wawrze. ZTM nie chce jeszcze ujawnić szczegółowej trasy. Ustaliliśmy jedynie, że autobus ma kursować z Falenicy do Marysina Wawerskiego m.in. ul. Patriotów i Zwoleńską, czyli tak jak linia 115.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy