Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kraków: Remonty na obrzeżach, w centrum ruch wraca do normy

pil, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

Po ponad czterech miesiącach tramwaje zaczną jeździć w centrum po staremu.
W niedzielę wrócą wreszcie na ul. Westerplatte i nadal remontowane skrzyżowanie pod dworcem. W tym samym terminie tramwaje wjadą na most Powstańców Śląskich. Z rozkładów jazdy zniknęły tramwaje 6 i 24, w zamian MPK uruchomiło nowe linie 32, 34, 36 i 38 (jak wygląda ruch tramwajów w centrum, pokazuje infografika.)

Kierowcy ucieszą się kilka tygodni później. Ulica Na Zjeździe będzie przejezdna dopiero 8 grudnia, wtedy otwarty zostanie też pl. Bohaterów Getta. Natomiast remont skrzyżowania Basztowa-Lubicz-Westerplatte nadal nie ma wyznaczonego terminu zakończenia. - Najbardziej prawdopodobny jest 21 lub 22 grudnia - informuje Bartłomiej Cieciak z Agencji Rozwoju Miasta.

Z powodu remontu trakcji elektrycznej przez weekend (26-27 listopada) nie będą jeździć tramwaje między Łagiewnikami i Borkiem Fałęckim. Tramwaje kończące dotychczas jazdę na pętli borkowskiej, teraz zawrócą w Łagiewnikach. W zamian ulicą Zakopiańską będzie kursować zastępczy autobus 708.

Również przez weekend na pl. Centralnym od strony al. Andersa wymieniana będzie zwrotnica. Od pl. Centralnego do ronda Kocmyrzowskiego tramwaje 16, 20, 21 pojadą tak jak zwykle, ale w przeciwnym kierunku - przez Kocmyrzowską, Łowińskiego i Ujastek, a stamtąd wrócą na swoje trasy.

Od 28 listopada do 10 grudnia 2005 zamknięta będzie pętla Kopiec Wandy. Z tego powodu nie będzie możliwy przejazd w obu kierunkach między ul. Ptaszyckiego a Ujastek. Kursy linii 15, które w rozkładzie jazdy oznaczono literą A, zostaną skrócone do placu Centralnego.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy