Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Interwencja w sprawie zatłoczonego autobusu

Andrzej Kulej, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MQ

Rano wejście do autobusu linii 79 graniczy z cudem - żali się Tomasz Tabor z Kijewa. - Zawsze jedzie krótki i zawsze jest strasznie zatłoczony. Ludzie stoją ściśnięci, a kierowca nie może domknąć drzwi.
Tomasz dojeżdża do szkoły w Dąbiu na godz. 8. - Jeszcze do niedawna w szczycie jeździły autobusy przegubowe, ale teraz są tylko krótkie - mówi Tomasz Tabor. - To nie do przyjęcia, że płacąc za bilet ledwo mieszczę się w autobusie.

Jak powiedział nam Włodzimierz Zdulski, kierownik ds. eksploatacji w SPA Dąbie, które obsługuje tę trasę, o rodzaju pojazdów na danej linii decyduje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Zmiana na mniejsze nie była spowodowana oszczędnością, bo cena za przejechany kilometr nie zależy od wielkości autobusu. - Obowiązuje nas podpisana w lipcu umowa, w myśl której ma tam jeździć tabor solowy - wyjaśnia.

ZDiTM zapowiada zmiany. - Zgodnie z nową umową, która będzie obowiązywać od stycznia, w godzinach szczytu na tej trasie będą jeździć autobusy przegubowe - zapewnia Marta Kwiecień-Zwierzyńska, rzecznik ZDiTM.

źródło: Gazeta Wyborcza

25 komentarzy