Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Bydgoszcz: Jadą nowe autobusy dla MZK

ka, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Jacek

W poniedziałek do naszego miasta trafi pięć pierwszych autobusów marki Mercedes. Pasażerowie MZK pojadą nimi tydzień później.
Miejskie Zakłady Komunikacyjne kupiły łącznie 23 pojazdy o średniej wielkości. W przyszłym tygodniu do Bydgoszczy przyjedzie 10 z nich: połowa w poniedziałek, a druga - w środę. Zanim pojawią się na ulicach, muszą być załatwione wszystkie sprawy formalne. - Trzeba będzie je zarejestrować, ubezpieczyć, zdobyć licencje i zezwolenia. Autobusy zostaną też oznaczone naklejkami, informacjami o komunikacji w mieście. Zajmie nam to około tygodnia - mówi dyrektor MZK Witold Dębicki.

Wiadomo już, na jakie linie trafią nowe autobusy. Po trzy znajdą się na trasach linii nr 53 i 68, dwa na 79, po jednym na 52 i 53. Z kolei dostawa z marca będzie wykorzystywana na liniach nr 67, 79 (po jednym), 60 (dwa) i 69 (aż dziewięć pojazdów).

Przypomnijmy, że podwarszawska firma Evo-Bus, która produkuje Mercedesy, została wyłoniona w przetargu (oprócz mercedesów latem na bydgoskich ulicach testowane były MAN-y, irisbusy i jelcze - przyp. red.). Jeden autobus Mercedesa kosztuje prawie 900 tys. zł. MZK dokonało zakupu na 36 rat.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy